Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димса Арсовски, денеска за својот роденден ја запроси својата долгогодишна девојка, Соња. Таа му го подари најубавиот поклон за роденден и го кажа судбоносното „ДА“. Убавите вести ги сподели Арсовски на својот профил на социјалната мрежа Инстаграм. Редакцијата на КУРИР им посакува среќа и живот исполнет со љубов.