Есента е идеално време за правење на најинтересни стајлинзи, а оваа сезона во фокус ќе бидат плисираните здолништа. Ваквиот тренд стана актуелен уште минатата година, а судејќи по се, ќе доминира и оваа сезона. Најдобрата работа кај овој модел на здолниште е тоа што ѝ ласка на секоја фигура и може да се носи на многу начини, а успешно ги сокрива вишокот килограми на стомакот и колковите.

View this post on Instagram

A post shared by Tamara Kalinic (@tamara) on

Може да се носи во комбинација со патики или рамни чизми и џемпер, но и во комбинација со високи потпетици, за посвечени прилики. Многу лесно се прилагодува за секоја пригода, па така во него можете да се појавите на деловен состанок, но и на вечера. Со правилниот избор на обувки и акцесоари, ова здолниште се прилагодува на апсолутно секој настан. Оваа есен во тренд ќе бидат сите бои и дезени на плисирани здолништа, а кога не знаете што да облечете, одлучете се токму за ова парче и со сигурност ќе ги привлечете сите погледи.

View this post on Instagram

A post shared by Fatima Hassan (@fatimahassannn) on

View this post on Instagram

A post shared by Inspi by loan (@inspi.by.loan) on

View this post on Instagram

A post shared by Lisa Olsson (@lisa.olssons) on

View this post on Instagram

A post shared by María Bernad (@maria_bernad) on

извор:точка.мк