Во овие моменти во Милано се игра големото дерби на италијанскиот фудбал помеѓу екипите на Интер и Јувентус.

Интер веќе поведе против Јувентус во 12-та минута од натпреварот, благодарение на екс играчот на „старата дама“, Артуро Видал.

Уште на самиот старт од мечот чилеанецот се најде во центарот на вниманието откако го бакна дресот на клубот од Торино.

Arturo Vidal kissed Juventus badge ? no.. he scored a goal for Inter against Juventus. pic.twitter.com/OJixDKdtpG

— FOOTBALLFANSSTUFF (@officialffsnews) January 17, 2021