Манчестер Јунајтед си ја закомплицира работата со вечерашниот пораз од ПСЖ на Олд Трафорд (1:3).

Во ваква ситуација и од оваа група, три екипи влегуваат во последно коло со 9 бодови и ќе биде неизвесно до самиот крај кој ќе патува во осминафиналето, бидејки и Лајпциг има 9, кој денеска нешто порано, славеше кај Башекшехир со 3:4.

Нејмар(два) и Маркињос ги постигнаа головите за ПСЖ, додека за Јунајтед Рашфорд беше единствен стрелец.

Барселона и Јувентус вечерва беа сигурни во својата група, Јуве победи против Динамо Киев со 3:0, додека Барса славеше кај Ференцварош со 0:3.

Борусија Дортмунд и Лацио одиграа 1:1 во групата Ф, додека Клуб Бриж го победи Зенит со 3:0.

Челси беше уверлив кај Севилја со 0:4.