Бешикташ и Галатасарај синоќа одиграа големо дерби во рамките на 19-тото коло на турската Супер лига.

На овој натпревар на крајот Бешикташ славеше со 2: 0 и со тоа покажа дека во овој момент е за нијанса подобар тим од нивниот ривал.

Сепак мечог го одбележа неверојатниот прекршок кој го избори фудбалерот на Галатасарај, Огенекаро Етебо.

Тој падна од чист мир по дуелот со фудбалерот на Бешикташ, Ларин. Никој не го допре, а помошниот судија го подигна знамето и беше досуден фаул.

Коментарите на социјалните мрежи се различни. Многумина мислат дека Ларин малку ја повлекол раката на противникот, но навистина е невозможно да падне така по мал контакт.