Лоренцо Ламас, кој е познат по сапуницата „Соколов гребен“, во врска е со поранешната манекенка Кени Скот. Лоренцо се прослави со улогите во сапунски опери, а покрај актерството, вниманието го привлече и со својот љубовен живот. Тој сега е во врска со поранешната манекенка, 36-годишната Скот, која сега работи маркетинг. Зад себе има пет разводи и шест деца. Последен пат беше во брак со млада колешка од 2011 до 2018 година.

View this post on Instagram

A post shared by Lorenzo Lamas (@lorenzo_lamas)

Интересно е што повеќето од неговите деца, пет ќерки и еден син, исто така се занимаваат со глума. Најстарата негова ќерка Шејн Ламас е само една година помлада од неговата девојка. Најмалото дете на Лоренцо, ќерката Изабела, има 19 години. Во описот на својот Инстаграм профил, Ламас истакнува дека тој е поранешна акциона ѕвезда, а сега е пилот. Порано имаше армија фаноци, додека денес на социјалната мрежа го следат околу 20.000 луѓе.

View this post on Instagram

A post shared by Lorenzo Lamas (@lorenzo_lamas)