УЕФА потврди дека финалето од оваа сезона во Лигата на шампионите во Футсал ќе се игра во Загреб.

Финалниот турнир е закажано од 28 април до 3 мај, по што ќе биде познат европскиот клупски шампион за сезоната 2020/2021.

Развршницата во Лигата на шампионите оваа сезона ќе се игра во формат Фајнл Ејт.

Во четвртфиналните натпревари ќе се сретнат следниве двојки:

Барселона – Добовец
Интер ФС – Угра Југорск

Спортинг КП – КПРФ

Каират Алмати – Бенфика