Вчера вечерта во 21:00 часот на ул. „Че Гевара“ во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода 34-годишниот М.Б. од Скопје, затоа што се однесувал агресивно кон полициски службеници кои извршувале службени дејствија. Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.