Првата дама на САД, Меланија го опишува нејзиниот сопруг, претседателот Доналд Трамп, како автентична личност за време на својот говор на Националната конвенција на Денот на републиката.

Меланија на светско ниво важи за модна икона. Дама која секогаш знае како добро да изгледа и да ги впери сите погледи кон себе.

На својот настап во предизборната кампања во Белата куќа таа се појави во елегантнен костим во војничко зелена боја, кој го носи на нестандарден начин, и истиот го надополни со широк ремен. Косимот е со потпис на модната куќа Александар Меквин.

За моделот на костимот на Меланија може да слободно да се каже дека е чиста десетка, а неговата боја значи доминација, храброст и мир.

Зеленатае боја на природата. Таа симболизира раст, хармонија, свежина и плодност. Зелената има силна емоционална кореспонденција со сигурноста.

Една од најстилизираните Први дами на Америка својот изглед го комбинираше со високи потпетици исто така во војничко зелена боја, со потпис од модниот дизајнер Лобутен.

Движење, држење на говорница, изглед, стилизирана коса, одлична шминка, модните критичари за неа имаат само пофални зборови и потврдуваат дека, таа уште еднаш докажа дека е модна икона.

Фото: Инстаграм

Можеби ќе ве интересира:

5 комбинации кои ќе ги копираме месецов: Летен стил по Меланија Трамп

Ги издаде говорот на телото: Каков е вистинскиот однос помеѓу Меланија и Иванка Трамп?