7.6 C
Skopje
Дата 19.10.2020 година | Означивме точно 11 часот и 37 минути

Уживајте во вашиот дом со премиум Lifestyle телевизоритe

Како што заладува надвор, сѐ повеќе време ќе поминуваме дома со семејството и пријателите. А, како најдобро да го поминете времето дома ако не со вашиот најверен пријател...

Британците кои пијат чај секојдневно трошат доволно вода за да се наполнат 28 олимписки...

Пијачите на чај во Велика Британија секојдневно трошат толку многу вода што со неа може да се наполнат 28 олимписки базени. Како што велат од снабдувачот со енергија...

Австралискиот корален гребен исчезнува! Последните три децении се намалил за повеќе од 50%

Поради порастот на температурите на морето во последните три децении австралискиот Голем корален гребен изгуби повеќе од половина од своите корали, покажа истражувањето на австралиски научници, кои стравуваат...

Враќање во нормалeн живот на крајот на 2021 година?

Шефот на британскиот стручен штаб за вакцината против Ковид-19, Кејт Бингам, во интервју за Би-Би-Си оцени дека животот ќе се врати во нормала дури пред крајот на 2021...

Ова е листата на најбогати земји во светот

Во светот постојат четири држави со БДП по жител над 100.000 американски долари: Катар (138.900 долари), Макао (113.400 долари), Луксембург (112.000 долари) и Сингапур (105.700 долари). Сите четири...

Филип Насковски е македонскиот претставник на интернационалниот Microsoft Office Specialist натпревар

Во рамки на проектот за унапредување на дигиталната писменост на младите на возраст од 13-22 година во Р. Северна Македонија, Certiadria денеска по петти пат го организираше финалето...

„Future Skopje“ ги повикува Скопјани да дадат идеи за подобар град

Иницијативата „Future Skopje“ или „Скопје од иднината“ има за цел урбана трансформација на Скопје и ги повикува сите жители, без разлика на нивната возраст, потекло, професија или интереси,...

Rockubot Lite е минијатурен персонален робот за стерилизација и дезинфекција

Денес ситуацијата во светот е како никогаш порано. Сите носиме маски, марамчиња за дезинфекција и ги миеме рацете секогаш кога ќе фатиме нешто со рацете. Стерилизацијата и дезинфекцијата...

Вселенскиот отпад од 60-тите години може да стане мини Месечина за Земјата

Земјата би можела да добие нова привремена мини Месечина во форма на вселенски отпад. Имено, истражувачи следат објект кој зимава може да биде заловен во земјината гравитација и...

Кинески град одлучи да ги тестира сите 9 милиони жители на корона вирусот

Кинескиот град Чингдао одлучи да ги тестира сите свои граѓани, вкупно 9 милиони, на КОВИД-19 во текот на пет дена, пишува ВВС. Тестирањето ќе се спроведе откако е...

Бидете ни пријатели

7,276FansLike
12,900FollowersFollow
107FollowersFollow
16,700SubscribersSubscribe

Љубов и секс

Најлошата работа што може да ја направите на првиот состанок

Сигурно ви се случило некогаш да помислите дека првиот состанок минал одлично, но личноста со која сте излегле никогаш повеќе не ви се јавила....

Фенг шуи совети за љубов и среќа во бракот

Љубовта, врските и бракот се поврзани со југозападната багуа област во вашиот дом. Се препорачува во оваа област да имате барем некои елементи од...

3-те работи поради кои убавите жени „паѓаат“ на непривлечни мажи

Сигурно ви се случило милион пати да видите згодна и убава девојка во прегратките на не толку привлечен маж на улица. Признајте дека првото...
Close