(ФОТО) Запознајте го семејството на министерот Бектеши

И покрај предупредувачкиот штрајк на наставниците и професорите во училиштата, министерот за економија Крешник Бектеши ја испрати својата ќерка Хана како прваче на својот прв училишен ден во Кичево.„На...

(ФОТО) Лила Филиповска: Она што го давате, тоа го добивате

Познатата ТВ водителка Лила Филиповска утрово е викната на распит во Обвинителството, за случајот „Рекет“, како блиска пријателка на осомничениот Боки 13.Имено Лила пред 14 часа на својот Инстаграм...

Понеделнички хороскоп: Проблеми на работа за Овен, грижи за Риби

ОВЕНПромените во работата најавуваат нов почеток. Вестите за вас се охрабрувачки, бидејќи тие се однесуваат на вашата материјална ситуација. Претпоставениот дава предлог во врска со вас. Ова е сигурен...

Вака Евреите ги воспитуваат децата: Генијални, паметни, културни и способни деца

Нема родител кој не сонува за неговото дете да биде паметно, добро, културно, способно ... Со еден збор, генијално. Сепак, и покрај многуте прирачници и совети, сè уште не...

Стил на денот: Кратко бело здолниште со широка маица

За недела одбравме поопуштено издание. Бело кратко тесно здолниште во комбинација со широка сива маица, комбинирани со сандали и чанта со реси. Изгледот е дополнет со накит и впечатливи...

(ФОТО) Повлечена од јавноста: Која е сестрата на Лепа Брена?

Сестрата на Лепа Брена, Факета живее во Канада и никогаш не се експонирала во јавноста. Најголемата југословенска фолк-ѕвезда која е од босанското место Брчко, ретко зборува за своето семејство....

Јас верувам во тивка љубов, таа е најубава…

Понекогаш љубовта бара многу букви, ветувања, гласни зборови , признанија. А понекогаш љубовта не сака ништо, нема потреба од ветувања, нема потреба од шепот. Најубавата љубов понекогаш...

Да бидеш убава на 20 години е подарок, да бидеш убава на 40 е...

Ми се допаѓа убавината на жените на 40 +. Таа е посебна. Жените не се случајно убави на оваа возраст. Нивната убавина е доказ за убава внатрешна состојба, животна...

Детство без аутизам, алергии и дијабетес: Како Амишите ги воспитуваат децата?

Децата на Амишите кои се воспитувани на рурални фарми во северниот дел на американската држава Индијана, не страдаат од астма, дијабетес, алергии, или било која форма на современи болести.Швајцарскиот...

ТЕ САКАМ МАМО, САМО ДА ЗНАЕШ

Тебе, мајко која се криеш, а зошто? Ти треба малку спокој додека солзите ти течат… Тебе мамо, која си толку уморна и посакуваш малку мир… Затоа што ти...
0:00
0:00