Свекрвата ми откри трик за чистење фуги: Резулатите се неверојатни, домот свети

Народните методи понекогаш се дури и поефикасни од најдобрите детергенти. „Не верувам во сето ова“, и реков на свекрвата, кога ми ја кажа тајната за нејзините бели фуги...

Свадбена церемонија од соништата: Први фотографии од венчавката на Марија и Рафаел Надал

Првите фотографии од свадбата на тенисерот Рафаел Надал и неговата долгогодишна пријателка Марија Перео се појавија на социјалните мрежи. Двајцата собрале 350 гости во прекрасниот замок во Мајорка....

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Големи промени оваа среда за еден знак, кој ќе има среќен ден?

Овен Оваа среда е добар ден за физичка активност. Направете утринско трчање. Не го одложувајте, по празниците сигурно имате потреба да се движите . Бик Насочете ги напорите да...

Исцелителната икона на СВ. ЈОВАН: Спас за болните и оние кои немаат деца

Легендите говорат дека иконата на Свети Јован лебдела над изворот со вода, каде што сега се наоѓаат трите чешми во Бигорскиот манастир. Овој манастир неколку пати бил оштетуван, но...

ВИДЕО: Македонски репрезентативци „влегоа“ во реално шоу

Македонските фудбалски репрезентативци Бобан Николов и Стефан Ристовски се „појавија“ во реалното шоу „Задруга“. Еден од учесниците во шоуто, кошаркарот Марко Јањушевиќ - Јањуш доби пакет со гардероба...

Врвниот контрабасист Рено Гарсија Фонс во Филхармонија

Врвниот француски контрабасист Рено Гарсија Фонс в четврток во 20 часотќе настапи како солист со оркестарот на Филхармонија. Пред македонскатапублика овој исклучителен басист ќе се претстави со свои композиции....

Дневен хороскоп за вторник: Среќата конечно ќе им се насмевне на овие хороскопски знаци

ШкорпијаНеделава ви носи многу изненадувања и возбудувања. Ќе имате многу поволни можности, а од вас зависи колку ќе знаете да ги искористите. Енергијата ви е на одлично ниво и...

(ВИДЕО) Настапот на Billie Eilish во ТЛЗП за кој зборува Балканот

Регионот се уште под импресии од бомбастичниот настап на актерката и пејачка Катарина Богичевич во „Твоето лице звучи познато“.Таа во оваа емисија ја имитираше Billie Eilish со нумерата...

Зад овој хит на Северина се крие голема трагедија- откако ќе ја слушнете оваа...

Хрватската пејачка Северина Којиќ гостувајќи во една емисија говореше за својата кариера, но и за песната која станала вистински евергрин. Имено таа откри дека една од нејзините најемотивни...

Потрага по гитарата на Пол Макартни што исчезна пред повеќе од 50 години

Баварскиот производител на инструменти Карл Хофнер покрена глобална потрага по инструментот на Пол Макартни, откако исчезна една негова гитара пред повеќе од 50 години. Леворакиот басист на една...
0:00
0:00