Потрага по гитарата на Пол Макартни што исчезна пред повеќе од 50 години

Баварскиот производител на инструменти Карл Хофнер покрена глобална потрага по инструментот на Пол Макартни, откако исчезна една негова гитара пред повеќе од 50 години. Леворакиот басист на една...

Стил на денот: Понеделник во бордо боја

За почетокот на оваа работна недела ја избираме бојата која потсетува на љубовта и виното.„Аутфит“ во бордо боја е топ избор за оваа есен! Фустанче со есенски дезен и...

ТЛЗП: Катарина со настап за паметење со имитација на Били Ајлиш

По гласањето на членовите на жирито и на самите натпреварувачи, победник на третата епизода од шоуто „Твоето лице звучи познато“ што се емитува на Сител е Катарина Богичевиќ...

Понеделнички хороскоп: Љубов за три хороскопски знаци на почетокот од неделата

БикБиковите во наталната карта ја имаат Венера во Бик, умеат да дадат многу во љубовта, но истовремено ја имаат таа среќа, љубовта често да им биде возвратена. За почетокот...

Како да одгледате девојче без комплекси?

Дали во денешниот свет, во кој медиумите се хиперсексуализирани, и во кој акцентот е на материјалното и телесно, е можно да се одгледа девојче кое се сака и се...

Ана Николиќ сподели фотографија со баба и, фановите подзинаа од глетката- „некој едноставно се...

Пејачката Ана Николиќ повторно е во центарот на вниманието овие денови откако на Инстаграм повторно сподели интересна фотографија. Станува збор за фотографија на која таа позира со својата...

Стил на денот: Џемпер во вино боја и високи чизми за секси есенски аутфит

„Oversized“ џемпери и кошули веќе неколку сезони се омилен тренд за секојдневните есенски прошетки. Особено е стилски да се комбинираат со високи чизми до колена, што на не баш...

(ФОТО) На кого личи манекенката: Ова е мајката на Катарина Ивановска

Нашата најпозната манекенка Катарина Ивановска, пред извесен период на својот профил на Инстаграм сподели фотографија од Стра Скопска чаршија, на која е во друштво на својата мајка Вера и...

ВИКЕНД ХОРОСКОП: За некој среќни, за некој тажни моменти

Овен Стабилен и релаксирачки период во кој ќе пронајдете време за уживање. Ве очекува еден спокоен викенд. Обидете се да уживате во бавното темпо и можноста да се...

ЉУБОВТА ПОБЕДУВА

Одејќи накај дома пријателот на сестра ми почна да зборува: „Е, вака се станува наркоман. Ова се познати приказни на сите оние кои се навлекле на дрогата. Секаде има...
0:00
0:00