Утринско кафе со Марија Спасова: Ме мотивира желбата вложениот труд на крајот да...

Здраво до сите читатели на Женски магазин! Во време кога се обидувам енергично да ја зграпчам секоја минута од денот и да се вклопам во брзиот ритам на градот...

(ФОТО) Ќерката на Јана Бурческа порасна: 2 годишната Дона е копија на тато

Најголемата среќа на пејачката и водителка на емисијата „Стисни плеј“, Јана Бурческа се ќерката Дона и сопругот Александар. Дона сега има 2 годинки и ужива покрај своите родители. Целиот...

Диета која ќе ни помогне да не се здебелиме во зима

Секој сака да има убаво, а пред се здраво тело. Но, секој исто така знае дека за време на студените месеци, ние (скоро) секогаш ја зголемуваме нашата телесна тежина,...

Првпат по порно аферата, Огњен Врањеш пред камери и испрати порака на Јелена Карлеуша...

Босанскиот фудбалер беше гостин во една емисија која ja работи босанскиот портал „Aваз.ба“, во која запрвпат проговори за скандалот со Јелена Карлеуша. „Светот ми го свртеа некои „бабароги“....

(ФОТО) Син ми се заљуби: Тамара ја откри љубовта на Дарен

Поп пејачката Тамара Тодевска секојдневно споделува фотографии од семејните моменти на својот Инстаграм профил. Сите нејзини следбеници многу добро ги знаат ќерката Хана и синот Дарен, а гордата мајка...

Ана Бунтеска: Чуму ти е жена како мене

Би ти ги дала очиве, би ги ископала и подарила на дланка,за светот со нив да го видиш,за да разбереш зошто не гледам како другите,зошто ме боли прекршувањето на...

Стил на денот: Во црвено за огнена сабота

Денешнава сабота е идеална за црвени панталони и црвено сако, комплетирани со црна маичка од тантела. Доколку немате идеа што да облечете за вечерва, ние ви ја предлагаме оваа...

Викенд хороскоп: Купидон ќе слета на рамото на еден хороскопски знак

ОвенНедоразбирање со партнерот. И понатаму не доаѓате до решение поради вашата тврдоглавост. Некогаш мора да се сложите на компромис. Погледнете околу себе - времето е прекрасно - љубовта повторно...

Дени де Вито ќе ја добие наградата за животно дело

Американскиот актер Дени де Вито е добитник на наградата за животно дело на меѓународниот филмски фестивал во Сан Себастијан, а наградата му беше доделена на гала церемонија. Американскиот...

Наставници и ученици од училиштето „Владо Тасевски“ направија отворена училница

Кога е добра и искрена идејата, желбата и ентузијазмот не познаваат граница. Една таква искра создаде вистински промени во ООУ „Владо Тасевски“ во скопската општина Карпош. Новиот концепт по...
0:00
0:00