БАЛАШЕВИЌ ЗАД СЕБЕ ОСТАВИ НЕПРОЦЕНЛИВО БОГАТСТВО: Семејството донесе одлука која ќе ги воодушеви неговите...

Ѓорѓе Балашевиќ објави стотици песни, два романи и стихозбирка за време на неговиот живот, но и како што ексклузивно открива српски „Ало!“, славниот текстописец оставил зад себе и многу...

Почина легендарниот композитор Војкан Борисављевиќ

Познатиот композитор и диригент Војкан Борисављевиќ почина денес во Белград на 73-годишна возраст, пишува Новости. Него го паметиме како автор на бројни безвременски хитови како „Одисеја“, „Љубовта е само...

Ова е сонот на секое девојче: Ќерката на Карлеуша има соба како од бајките,...

Ќерката на Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ, Атина Тошиќ се повеќе е популарна во јавноста и тоа на социјалните мрежи. Атина нејзината соба ја скоцкала баш во нејзин...

СЕ ПОВЛЕЧЕ ПО НЕГОВИТЕ НАЈГОЛЕМИ ХИТОВИ: Дарко Филиповиќ си ги вложи сите свои пари...

Иако првата сезона на „Звездите на Гранд“ му донесе голема слава и најголеми хитови во кариерата, пејачот Дарко Филиповиќ се повлече од сцената многу брзо после тоа. Тој...

„Романтичарот“ вљубен до уши- турскиот актер не може да престане да објавува фотографии од...

Турскиот актер Кан Јаман (31) ја потврди врската со една од најубавите спортски новинарки, Дилета Леота (29), а од тој момент тој не престана да објавува нејзини фотографии. ...

Некогаш беше Мис на Југославија, се занимаваше со пеење: Тогаш доживеа тешка семејна трагедија,...

Пејачката Андријана Дабетиќ Анчи беше популарна во 90-тите години, а нејзиниот музички подем започна во 1992 година. Сепак, последниве години немавме можност да ја видиме во јавност. ...

„За мене си жив додека сум јас жив“: Вук Моб го истетовира ликот на...

Пејачот Вукадин Гојковиќ, попознат како Вук Моб, му посвети нова тетоважа на покојниот Џеј Рамадановски. Вук Моб го истетовира ликот на Џеј Рамадановски на бутот на десната нога,...

Снаа и свекрва: Лепа Брена и Пријовиќ во опуштено издание се прошетаа низ Белград...

Иако често во српските медими се пишува за односот на Лепа Брена и Александра Пријовиќ, па наводно снаата и свекрвата не се во најдобри односи, тие го покажаа сосема...

Сандра Африка објави нови секси пози, а следбениците сепак и најдоа маана: Га*ето и...

Сандра Африка објави нови фотографии на Инстаграм во секси пози, но нејзините обожаватели сепак пронајдоа „маана“. Пејачката го покажа своето тело во црно танга боди, високи...

Карлеуша стана Karlykosova – најпозната „албанска“ пејачка: Ајварот ви го простивме, неа – нема…“...

Јелена Карлеуша е една од најпознатите не само српски, туку и регионални поп-фолк пејачки. На Инстаграм ја следат над 2,3 милиони следбеници ширум светот. Тие велат дека таа е...
0:00
0:00