Ќерката на Миле Китиќ разголена, ќе ве остави „со падната вилица“ до колена: Елена...

Елена Китиќ на социјалните мрежи објави видео кое многумина остави без зборови… И повеќе од тоа! Особено машкиот свет кога ќе ја види така разголена, останува со поздината уста...

Ким Кардашијан се разведува, овие работи не можеше да му ги прости на својот...

Шпекулациите дека Ким Кардашијан и нејзиниот сопруг раперот Канје Вест се разведуваат сега се официјални, бидејќи старлетата поднела барање за развод, пишуваат американските медиуми. Двајцата се во брак...

Ова е љубовната приказна на Балашевиќ со жената на неговиот живот, Оливера: „Кога ќе...

Легендарниот кантавтор Ѓорѓе Балашевиќ почина на 67-годишна возраст, од последици од коронавирусот во болница во Белград. Зад себе остави некои од најубавите песни, но и љубовната приказна со...

Него сите го знаете, ама знаете ли како изгледа мајка му на Кире Лазаров?...

Кире Лазаров, e несомнено нашиот најуспешен ракометар на сите времиња, а однеодамна и наш актуелен ракометен играч – селектор. Една од се’ уште најголемите активни европски, а со тоа...

Почина уште една пејачка легенда

Вчера на 66-годишна возраст почина пејачката на народна, староградска и забавна македонска музика Марина Пухариќ. Пухариќ ќе остане запаметена по нејзините композиции „Мојот разбој“, „Мојот сон “, интерпретациите...

Што мисли Тони Михајловски за Левица?

Тони Михајловски оваа недела му гостува на Жаре во „Еден на Еден“. Како и обично, кога тие двајца ќе се сретнат може да се очекува одличен, опуштен разговор со...

Лидија од „Жикина династија“ одново во ЖЕШКО ИЗДАНИЕ, овој пат во џакузи! (ФОТО)

Популарната српска актерка Лидија Вукичевиќ иако се наоѓа во шестата деценија од својот живот, повторно покажа со што се и располага. Имено, атрактивната актерка на социјалната мрежа на...

Бура од емоции: Џамбазов со стиховите на Балашевиќ се збогува со големата ѕвезда (ВИДЕО)

Со стиховите од неговата песна „Словенска“, Игор Џамбазов му испрати последен поздрав на Ѓорѓе Балашевиќ. Ќе ве облеат емоциите од прекрасниот вокал на Игор и тагата по смртта...

Ќерката на Џоле и Слаѓа ја прозва Луна Џогани: „Парите ги заработив во градинка,...

Силвија Ѓогани, ќерката на Ѓоле и Слаѓа Ѓогани по неколку години повторно се враќа на музичката сцена. Наследничката на Ѓогани вели дека успеала да заработи пари и планира...

Ова беше последната желба на Балашевиќ

Попладнево неговата состојба дополнително се влоши заради претходните хронични здравствени проблеми. Познатиот кантавтор Ѓорѓе Балашевиќ почина денес на 68-годишна возраст. Балашевиќ пред три дена беше итно примен на...
0:00
0:00