Продолжуваат обвинувањата за сексуално насилство кон глумецот Арми Хамер

Првата жена која го обвини глумецот Арми Хамер за сексуално насилство, а која претходно претпочиташе да остане анонимна, излезе во јавноста со своето име. Се работи за извесна Ефи...

Џастин Бибер обвинет за плагијат

Француското електро-дуо „Жустис“ повлече правни дејствија околу насловната страница на новиот албум на Џастин Бибер, насловен „Justice” (Правда). Имено, според Французите, постои огромна сличност меѓу логото на бендот...

Оваа глетка е рај за очи: Анастасија Ражњатовиќ во ново провокативно издание, овие фотографии...

Пејачката Анастасија Ражњатовиќ ужива на Малдивите, каде што решила на неколку дена да се одмори на оваа егзотична дестинација. На својот Инстаграм профил со своите фанови ја споделува...

Новата јахта на Роман Абрамович чини над 400 милиони евра

Новата мегајахта на рускиот милијардер Роман Абрамович, наречена „Соларис“, е речиси подготвена за првото свое патување и чини 500 милиони долари (околу 410 милиони евра), пренесува РТС. Снимен за...

Српската водителка Весна Дедиќ откри дека Калиопи повеќе никогаш нема да ја повика да...

Весна Дедиќ, познатата српска ТВ водителка и автор на популарната емисија „Улица Балканска“ која по долги години на РТС однеодамна се емитува на српската ТВ Нова која се гледа...

Синот на Даниел Кајмакоски славеше роденден- пејачот никаде го немаше додека поранешната сопруга дуваше...

Синот манекенката Кристина Димитриевска и Даниел Кајмакоски вчера славеше роденден, а таа гордаа мајка сподели неколку фотографи. „Од кого знам за тебе, постојам ... само јас...

ДВЕ ТРАГЕДИИ ВО ИСТИ ДЕН: Македонската презентерка ја загуби мајката, а на истиот датум...

Познатата ТВ-презентерка Гордана Ѓорчева која со години е заштитно лице на националниот сервис со емотивна посвета се прости од својата мајка која почина на ист датум како и нејзиниот...

Славната актерка никогаш не покажала повеќе: На оваа реклама таа е целосно гола (ВИДЕО)

Холивудската актерка Џенифер Гарнер ретко на социјалните мрежи објавува фотографии на кои е гола или е во бикини. Сепак, неодамна на Инстаграм објави снимка на која на светот...

Македонската фолкерка не застанува: Откако се спореди себеси со Џенифер Лопез, сега се споредува...

Македонската фолкерка Сузана Гавазова во чекор со светската мода. Неодамна, Сузе се спореди со латино дивата Џенифер Лопез односно пејачката најде фотографии од себе и Џеј Ло на...

ДРАМАТА КОЈА ГО СТРЕСЕ РЕГИОНОТ ПРОДОЛЖУВА: По нападот на Карлеуша кон Вељко, сега се...

Поп-ѕвездата Јелена Карлеуша жестоко реагираше на изјавата на боксерот Веjко Ражнатовиќ, во која тој беше критички настроен кон покојниот кантавтор Џорџ Балашевиќ. Ражнатовиќ објави снимка од концертот што...
0:00
0:00