Карлеуша стана Karlykosova – најпозната „албанска“ пејачка: Ајварот ви го простивме, неа – нема…“...

Јелена Карлеуша е една од најпознатите не само српски, туку и регионални поп-фолк пејачки. На Инстаграм ја следат над 2,3 милиони следбеници ширум светот. Тие велат дека таа е...

Ретко ја гледате во вакво издание: Јелена Карлеуша се фотографираше во крупен кадар, па...

Поп ѕвездата Јелена Карлеуша изненади во изданието во кое ретко може да ја видите. Имено, Јелена најчесто ги истакнува своите атрибути и објавува фотографии на која е многу...

На Бајага му се слошило по примање на вакцина против коронавирус: Се чувствувам лошо,...

Бајага откри дека не се чувствува најдобро откако примил вакцина против коронавирус. Музичарот не даде детали за неговата моментална здравствена состојба, но кратко рече дека не се чувствува...

Принцот Вилијам ја откри состојбата на принцот Филип, кој неодамна беше хоспитализиран

Принц Вилијам , внук на принцот Филип кој што беше хоспитализиран пред една недела изјави дека неговиот дедо е добар. На прашањето на новинарите за здравјето на неговиот...

Лежат будни со часови навечер – еве кои холивудски ѕвезди патат од несоница

За многумина, можеби, е тешко да се замисли дека богатите и славните, кои навидум изгледаат имуни на проблемите на „обичните смртници“ – лежат будни со часови навечер, свртувајќи се...

„Не сакав да имам с*екс со Поповиќ“: Познатата пејачка откри шокантни детали за директорот...

Пејачката и водителката на „Парови“, Весна Вукелиќ Венди вели дека директорот на „Гранд“ , Саша Поповиќ по секоја цена сакала да ја однесе во кревет, но тоа не му...

Наташа Беквалац гола под туш – фановите исплакнаа очи (фото)

Пејачката Наташа Беквалац повторно играше на карта на провокација и објави провокативна фотографија на социјалните мрежи, следбениците беа воодушевени од поздравот на пејачката. Наташа позираше гола под туш...

Вељко Ражнатовиќ по смртта на Балашевиќ: „Не заслужува помен, нуту да се сеќаваат на...

Познатиот кантавтор Ѓорѓе Балашевиќ почина на 19 февруари на 67-годишна возраст. Од Балашевиќ се простија сограѓаните во центарот на Нови Сад и пред неговиот дом, белграѓаните запалија свеќи во...

Балашевиќ погребан со песната „Оливера“

Иако беше најавувано за понеделник, кантавторот Ѓорѓе Балашевиќ беше денеска погребан во кругот на неговото најблиско семејство. Од капелата до гробницата, тамбураши свиреле негови песни. Во тажната...

Раста по излегување од затвор се огласи на Инстаграм со фотографија со најважната личност...

Српскиот музичар Стефан Ѓуриќ познат под прекарот Раста, откако помина четири месеци во Окружниот затвор во Белград, кон крајот на јануари беше пуштен на слобода. Но досега тој...
0:00
0:00