Четворица режисери кои Холивуд „ги избрка“ сакаат да се вратат

Четворица режисери кои Холивуд „ги избрка“ поради обвиненија за сексуално вознемирување, Роман Полански, Вуди Ален, Луис Ц.К. и Нејт Паркер, се обидуваат да се вратат на сите можни...

Твиги ги обвини Кардашијанови за популаризација на ботоксот

Статистички, пластичната хирургија е во пад, но инјекциите се за 41 отсто повеќе во однос на 2016 година, на пример, истакнуваат лекарите. Супермоделот од 1960-тите, Дејм Лесли...

Се ожени синот на Цеца, снаата блесна во венчалниот фустан на пејачката

Синот на популарната српска пејачка Светлана Цеца Ражнатович, Вељко и неговата вереница Богдана Родиќ се заколнаа на вечна љубов во храмот Свети Сава на Врачар. Мајката на...

Копија на Мона Лиза од 17 век продадена за 552.500 евра

Копија од 17 век на сликата „Мона Лиза“ на Леонардо да Винчи денеска е продадена на аукција во Париз за 552.500 евра. Цената што ја постигна сликата е...

Кнез победник во седмата епизода на ТЛЗП

Ненад Кнежевиќ Кнез е победник во седмата епизода од шоуто „Твоето лице звучи познато“. Првото место го освои како израелската пејака Нета, која минатата година победи на Евросонг....

Антонио Бандерас отвори свој театар во родната Малага

Актерот Антонио Бандерас синоќа го отвори театарот што го основаше во својот роден град Малага со премиерата на мјузиклот „A Chorus Line“ во кој и тој настапува. За...

Џон Леџенд е прогласен за најсексапилниот маж 2019-та

Талентираниот американски пајач и актер Џон Леџенд според изборот на магазинот The People е најсекси мажот во 2019 година, но како што самиот вели, не е сигурен дали ќе...

Рики Мартин и неговиот сопруг го добија четвртото дете

Рики Мартин и неговиот сопруг Џван Јосеф го добија своето четврто дете и го споделија тоа со своите следачи на Инстаграм. Тие добија син. – Се роди нашиот...

Деjвид Линч го доби почесниот Оскар

Американскиoт режисeр Деjвид Линч ja доби почесната награда за посебни заслуги во областа на филмот, на американската Академија за филмски уметности и науки. „Не многу зборливиот Дејвид Линч...

Ана Кокиќ како Марчело победник во новата епизода на ТЛЗП

Ана Кокиќ како Марчело доби најмногу гласови во новата епизода на ТЛЗП која се емитува на ТВ Сител. Победничкиот тим од сезона 1 се Ана...
0:00
0:00