Сопругата на Џефри Дин Морган со улога во „Живи мртовци“

Помалку познатата глумица и инаку сопруга на Џефри Дин Морган, Хилари Бартон ќе ја глуми починатата сопруга на неговиот лик во ТВ-серијата „Живи мртовци“ (Тhе Walking Dead). Таа на...

Харисон Форд му оддаде почит на неодамна починатиот Шон Конери

Познатиот американски глумец Харисон Форд му оддаде почит на својот неодамна починат колега Шон Конери. Имено, тој се надева дека ако неговиот „драг пријател е во рајот, тој сега...

Џони Деп го загуби случајот против „Сан“

Џони Деп ја загуби тужбата против британскиот таблоид „Сан“ и главниот уредник Ден Вутон, којашто неколку месеци се водеше во Кралскиот суд на правдата во Лондон, Велика Британија. Во...

Почина актерот Шон Конери

На 90-годишна возраст почина актерот Шон Конери, објави Би-би-си. Шкотскиот актер беше најпознат по улогите на Џејмс Бонд, и токму тој, според многумина, најдобро го отелотвори најпознатиот филмски шпион....

Џон Стјуарт се враќа на ТВ-екраните

Цели пет години по завршетокот и повлекувањето од своето светски популарно сатирично „Дејли шоу“, Џон Стјуарт се враќа на ТВ-екраните со нов проект. Новата емисија ќе трае еден час,...

Хоакин Феникс ќе го игра Наполеон во новиот филм на Ридли Скот

Познатиот холивудски режисер Ридли Скот, кој моментално работи на филмот „Последниот дуел“ со Мат Дејмон, веќе го има планирано својот следен блокбастер. Осумдесет и две годишниот режисер на...

Метју Мекконахи веќе не снима романтични комедии

Метју Мекконахи одбил понуда од 14,5 милиони долари, оти си дал завет дека повеќе нема да снима романтични комедии. Тој тоа го пишува во својата нова книга „Зелени светла“...

Пол Мекартни најави нов албум во декември

Познатиот британски музичар Пол Мекартни на 11 декември годинава ќе го издаде својот албум „McCartney III“. Се работи за нова колекција песни напишани, отсвирени и продуцирани од поранешниот...

Светска премиера на „Борат 2“

Светската премиера на комедијата „Борат 2“, со целосен наслов „Borat Subsequent Moviefilm: Delivery of Prodigious Bribe to American Regime for Make Benefit Once Glorious Nation of Kazakhstan“, ќе...

Актерот Закери Тај Брајан уапсен за напад со давење на својата девојка

Познатиот американскиот глумец Закери Тај Брајан (39) викендов бил уапсен за напад со давење на својата 27-годишна девојка. „Истрагата покажа дека, според наводите, Брајан ја нападнал жртвата, ѝ...
0:00
0:00