Боб Дилан ја продаде целата своја колекција песни

Боб Дилан, познат како фолк-рок трубадур, чии песни станаа симбол на антивоените протести и движењето за човекови права од 60-те години на минатиот век, и кој се смета...

Курт Расел сака да се пензионира

Во својата славна, речиси 60-годишна актерска кариера, Курт Расел ги глумеше 12-годишниот Мајк во „Се случи во светот на реалноста“ со Елвис Присли, понатаму – „змијата“ Снејк Плискен („Бегство...

Меган Маркл имала спонтан абортус во јули

Меган Маркл откри дека имала спонтан абортус во јули, додавајќи дека доживува „речиси неподнослива тага“, како што нагласи. – Знаев оти, додека го гушкав своето првородено, го изгубив...

Бијонсе со девет номинации на Греми наградите

Поп-ѕвездата Бијонсе освои намногу – девет номинации за доделувањето на следните Греми награди. Меѓу нив и за песна на годината, како што објавија организаторите денес. Британската пејачка Дуа Липа,...

Џони Деп го изгуби спорот за клевета со британски „Сан“ и ќе треба да...

По изгубениот судски спор за клевета против британскиот таблоид „Сан“, Џони Деп ќе треба на компанијата „Њуз груп њуспејперс“ да и исплати 840.000 долари за судски трошоци. Судот минатиот...

Метју Пери се сврши со 22 години помладата девојка

Ѕвездата на „Пријатели“, Метју Пери (51), ја побара за жена неговата девојка Моли Хурвиц, пренесе магазинот „Пипл“. Популарниот глумец и Моли (29) се во врска од 2018 година,...

„The Weeknd“ остана без номинација за Греми наградите, ги обвини дека се корумпирани

Популарниот „r&b“ музичар Бел Тесфаје (30) познат по уметничкото име „The Weeknd“, оваа година не се најде меѓу номинираните за Греми наградите што очигледно го налути. Тој со...

Шинејд О’Конор се лекува од зависности и психички проблеми

Ирската поп-пејачка Шинејд О’Конор се пријавила на лекување на зависност од дрога и психички проблеми. На својот профил на Твитер, пејачката напиша дека за првпат во животот е...

САД: Келнерка открива кој од славните е скржав за бакшиш

Келнерка од Њујорк, открива кој од познатите лица во САД е најдобар, а кој најлош и најскржав муштерија… Како вработена во познат елитен ресторан, Лора Месробијан имала чест да...

Мајкл Џ. Фокс: Не можев да паднам пониско од ова

Мајкл Џ. Фокс, можеби најпознат по филмот „Враќање во иднината“, откри дека е благодарен што ги поминал најмрачните моменти во животот, откако му бил отстранет туморот на ’рбетот. Зборувајќи...
0:00
0:00