Познатиот фотопортрет на Џенифер Анистон оди на наддавање

Познатиот разголен фотопортрет на Џенифер Анистон оди на продажба, заради собирање парични средства за борбата против корона-епидемијата во САД. „Мојот драг пријател @markseliger се здружи со @radvocacy и @christiesinc...

Љубовни проблеми на познатите за време на корона вирус: Ема Стоун ја откажа венчавката

Пандемијата на корона вирусот не поштеди никој. Меѓу 170.000 заразени има и многу светски ѕвезди. За среќа, популарната актерка Ема Стоун не е една од...

Били Ајлиш загуби над 100.000 следачи поради слики со голи гради

Американската пејачка Били Ајлиш загуби над сто илјади следачи на Инстаграм откако објави стилизирано обоена слика од две жени со голи гради. Имено, како дел од еден „интернет-предизвик“, обожавателите...

13 страшни и морничави напуштени места низ целиот свет (видео)

На светот постојат бројни места кои луѓето од различни причини биле принудени да ги напуштат. И повеќето места со текот на годините станале страшна оаза за љубителите на...

Горан Бреговиќ осуден за плагијат тежок милион евра

Босанскиот музичар Горан Бреговиќ е осуден за плагијат. Тој морал да му платил отштета од милион евра на францускиот композитор Енрико Масијас, поради недозволена употреба на неговата музика....

Боб Дилан ја продаде целата своја колекција песни

Боб Дилан, познат како фолк-рок трубадур, чии песни станаа симбол на антивоените протести и движењето за човекови права од 60-те години на минатиот век, и кој се смета...

Американската актерка Лори Лoхлин оди в затвор за учество во криминално дело

Американската актерка Лори Лохлин и нејзинот сопруг, дизајнерот Мосимо Џианули, се изјаснија дека се виновни и ќе отслужат казна затвор за учество во криминален потфат. Лохлин и Џианули се...

Семејна идила на Хаваи

Легендарниот актер, 66-годишниот Пирс Броснан, со својата 56-годишна сопруга Кили Шеј Смит, реши да го напушти домот во Калифорнија и да го замени со егзотичните Хаваи. Холивудскиот заводник,...

Откријте ги првите тајни на Мачу Пикчу!

Сместени високо на падините на Андите, урнатините на Мачу Пикчу продолжуваат да ги откриваат тајните на империјата Инка. Додека археолошкиот локалитет привлекува голем број посетители во Перу, тука...

Гитарата на Курт Кобејн продадена за над шест милиони долари

Акустичната гитара на којашто Курт Кобејн со неговата група „Нирвана“ свиреше на својот концерт од серијата „Ем-ти-ви анплагд”, е продадена на аукција за рекордни шест милиони долари. Гитарата...
0:00
0:00