Познатиот фотопортрет на Џенифер Анистон оди на наддавање

Познатиот разголен фотопортрет на Џенифер Анистон оди на продажба, заради собирање парични средства за борбата против корона-епидемијата во САД. „Мојот драг пријател @markseliger се здружи со @radvocacy и @christiesinc...

Колку “тежат” членовите на кралското семејство??

Честопати сме се прашале од каде им е богатството на членовите на британското кралско семејство, со оглед на тоа што тие не се обични луѓе со регуларна професија...

Вистински се обрука: Џенифер Лопез се соблече во чипкасти градник пред сите!

Таа очајнички сакала да го тргне вниманието од поранешната сопруга на нејзиниот вереник! Алекс Родригез (44) приредил роденденска забава на отворено за да го прослави дванаесеттиот роденден на неговата ќерка...

Илон Маск продава дел од имотот во Лос Анџелес за 62,5 милиони долари

Основачот на компаниите Тесла и Спејс-Икс – Илон Маск продава четири од своите недвижни имоти во Лос Анџелес. Вкупната цена е 62,5 милиони долари. Американските медиуми претходно објавија...

Деjвид Линч го доби почесниот Оскар

Американскиoт режисeр Деjвид Линч ja доби почесната награда за посебни заслуги во областа на филмот, на американската Академија за филмски уметности и науки. „Не многу зборливиот Дејвид Линч...

Шведски тренд: “Тајни клубови” во кои жените не смеат да влезат се сѐ попопуларни...

Кога некој споменува машка вечер каде што се готви и се дружи, првата асоцијација е веројатно пиво и скара, но Швеѓаните имаат малку поинаков концепт за интимност кај...

Били Ајлиш загуби над 100.000 следачи поради слики со голи гради

Американската пејачка Били Ајлиш загуби над сто илјади следачи на Инстаграм откако објави стилизирано обоена слика од две жени со голи гради. Имено, како дел од еден „интернет-предизвик“, обожавателите...

Корона хумор од регионот и пошироко :)

Насмејте се, не е крај на светот: Ова се најдобрите шеги на тема корона вирус…

Џона Хил ја раскина свршувачката

Американскиот глумец Џона Хил и неговата доскорешна партнерка Џијана Сантос ја раскина свршувачката, само една година откако се свршиле. Како што пренесува неименуван извор близок до двојката, прекинот бил...

Урнебесна снимка од Хрватска: “Средството за дезинфекција ми делуваше како света вода”

На Фејсбук било објавено видео од маж што ги брише рацете со средства за дезинфекција кога влегувал во продавници, а потоа клекнувал и се крстел како да влегува во...
0:00
0:00