Кристи Свонсон во одбрана на Доналд Трамп

Глумицата Кристи Свонсон застана во одбрана на американскиот претседател во заминување Доналд Трамп, по најавите за дигитално отстранување на неговиот лик од „Дома сам 2“. „Ако ’Бојкот-култура‘ навистина го...

Џим Кери со роденденска порака до „белите шовинисти“ меѓу републиканците

Американскиот комичар Џим Кери го одбележа својот 59-ти роденден, со слика од упадот во Капитол и порака до белите шовинисти. „Денеска ќе станам 59-годишен млад човек. А, кога подоцна...

Џастин Тимберлејк проговори за своето второ дете со глумицата Џесика Бил

Џастин Тимберлејк во видеоврска за Шоуто на Елен Деџенерис, говореше за своето второ дете со глумицата Џесика Бил, откривајќи го и името на вториот син – Финеас, роден во...

Почина пејачот Гери Марсден кој ја отпеа химната на Ливерпул

Гери Марсден, пејачот на британскиот бенд „Гери и пејсмејкерс“ чија песна „You’ll never walk alone“ стана химна на фудбалскиот клуб Ливерпул, почина на 78-годишна возраст. Неговото семејство соопшти...

На 84 години се ожени Тозовац

Со завидна кариера која трае скоро 60 години, српскиот пејач и хармоникап Предраг Живковиќ- Тозовац може само да биде бескрајно горд. Но едно нешто никогаш не го...

Ентони Хопкинс одбележува 45 години трезвеност

Сер Ентони Хопкинс е глумец чии улоги сме ги гледале во еден здив, со воодушевување, но и страв, вџашеност, а многупати и со солзи во очите… Сепак, не само...

Били Ајлиш загуби над 100.000 следачи поради слики со голи гради

Американската пејачка Били Ајлиш загуби над сто илјади следачи на Инстаграм откако објави стилизирано обоена слика од две жени со голи гради. Имено, како дел од еден „интернет-предизвик“, обожавателите...

Осумгодишната ќерка на Бијонсе номинирана за Греми награда

8-годишната ќерка на Бијонсе и Џеј Зи, Блу Ајви Картер, е номинирана за Греми награда за нејзината улога во песната „Brown Skin Girl“ која ја изведува заедно со...

Елен Деџенерис позитивна на коронавирус

Американската комичарка, глумица и водителка Елен Деџенерис објави дека добила потврда оти е заразена со коронавирус. „Сакам да ве известам сите вас дека сум позитивна на тест за...

Почина актерот Томи Листер „малиот“

Глумецот Томи Листер, можеби најпознат како силеџијата во комедијата „Петок“, како и споредните улоги во „Петтиот елемент“ и други филмови, почина вчера. Тој бил најден во својот дом,...
0:00
0:00