7.6 C
Skopje
Дата 19.10.2020 година | Означивме точно 11 часот и 29 минути

Почина гитаристот Еди ван Хелен

Еди ван Хелен, еден од најпознатите рок-гитаристи и основач на рок-групата „Ван Хелен“ именувана по него и неговиот брат тапанар, почина денеска од рак. Тажната вест ја објави неговиот...

Ники Минаж стана мајка

– Раперката Ники Минаж и нејзиниот сопруг Кенет Пети станаа родители. Полот на бебето сѐ уште не се соопштува. Ники и Кенет се заедно од ноември 2018 година. Се...

Криси Тајген и Џон Леџенд го загубиле бебето

Криси Тајген и Џон Леџенд на социјалните мрежи објавија дека го загубиле бебето. Пред неколку дена таа беше примена во болница поради крвавење кое траело повеќе од...

Рекорд: Сер Дејвид Атенборо собра милион следачи за помалку од пет часа

Познатиот британски водител и љубител на природата, Дејвид Атенборо за пет часа стигна до милион следачи на Инстаграм. Со тоа, тој го урна рекордот на глумицата Џенифер Анистон. Имено,...

Хантер Мекгрејди го продолжува походот кон уривање на стереотипите

Хантер Мекгрејди, една од тн. „полнички“ манекенки, но и како модна дизајнерка, го продолжува походот кон уривање на стереотипите дека супермоделите мора да бидат слаби. Позната како „моделот со...

Бред Пит и Џенифер Анистон повторно заедно на екранот

Некогашната холивудска двојка – Бред Пит и Џенифер Анистон се вклучени во читање во живо на комедијата „Луди времиња во Риџ Хај“ од 1982 година, коешто ќе се се...

Џејми Лин го презеде управувањето со парите на Бритни Спирс

Глумицата Џејми Лин Спирс го презеде управувањето со мултимилионското богатство на својата далеку попозната постара сестра Бритни. Се работи за парични средства во износ од 57,4 милиони долари....

Кејти Пери и Орландо Блум добија ќерка

Кејти Пери го доби своето прво дете со нејзиниот свршеник Орландо Блум. Поп ѕвездата се породила вчера и на свет донела здраво женско дете кое го доби името...

Рон Џереми се соочи со 20 нови обвиненија за сексуален напад

Човекот сметан за „легенда“ на американската порноиндустрија, Рон Џереми се соочува со дополнителни 20 нови обвиненија за сексуален напад, покрај осумте претходни тужби од коишто за шест тој во...

Роберт Патинсон позитивен на коронавирус

Холивудскиот глумец Роберт Патинсон бил позитивен на тестот за коронавирус, пренесуваат „Венити фер“ и „Холивуд рипортер“, повикувајќи се на неименувани извори. Поради тоа, и снимањето на новиот филм...

Бидете ни пријатели

7,276FansLike
12,900FollowersFollow
107FollowersFollow
16,700SubscribersSubscribe

Љубов и секс

Најлошата работа што може да ја направите на првиот состанок

Сигурно ви се случило некогаш да помислите дека првиот состанок минал одлично, но личноста со која сте излегле никогаш повеќе не ви се јавила....

Фенг шуи совети за љубов и среќа во бракот

Љубовта, врските и бракот се поврзани со југозападната багуа област во вашиот дом. Се препорачува во оваа област да имате барем некои елементи од...

3-те работи поради кои убавите жени „паѓаат“ на непривлечни мажи

Сигурно ви се случило милион пати да видите згодна и убава девојка во прегратките на не толку привлечен маж на улица. Признајте дека првото...
Close