Рекорд на Бијонсе кај Греми наградите

Американската пејачка Бијонсе постави рекорд кај Греми наградите откако ја освои оваа престижна музичка награда по 28. пат во женските категории. – Многу сум почестена и возбудена, рече...

Пластичен хирург ѝ ги зголемил градите на Шерон Стоун без нејзина согласност

Пластичен хирург ѝ ги зголемил градите на Шерон Стоун без нејзино знаење и согласност, објави самата таа во новата автобиографска книга. Кога глумицата се разбудила по операција за отстранување...

Продолжуваат обвинувањата за сексуално насилство кон глумецот Арми Хамер

Првата жена која го обвини глумецот Арми Хамер за сексуално насилство, а која претходно претпочиташе да остане анонимна, излезе во јавноста со своето име. Се работи за извесна Ефи...

Џастин Бибер обвинет за плагијат

Француското електро-дуо „Жустис“ повлече правни дејствија околу насловната страница на новиот албум на Џастин Бибер, насловен „Justice” (Правда). Имено, според Французите, постои огромна сличност меѓу логото на бендот...

Новата јахта на Роман Абрамович чини над 400 милиони евра

Новата мегајахта на рускиот милијардер Роман Абрамович, наречена „Соларис“, е речиси подготвена за првото свое патување и чини 500 милиони долари (околу 410 милиони евра), пренесува РТС. Снимен за...

Џина Карано отпуштена од „The Mandalorian“ поради несоодветни објави на социјалните медиуми

Глумицата Џина Карано е отпуштена од ТВ-проектот „The Mandalorian“ (Мандалорец), поради грозни објави на социјалните медиуми, како што соопшти продукциската куќа „Лукасфилм“. – Џина Карано во овој миг не...

Џенифер Лопез ќе има улога на убиец во филмот „Мајка“

Пејачката и актерка Џенифер Лопез се здружува со Нетфликс во акцијата со наслов „The mother“ („Мајка“). Лопез наводно ќе игра смртоносен убиец во приказната, според класиката „Професионалецот“ на Лук...

Повторно одложена премиерата на новиот „Џејмс Бонд“ филм

Прикажувањето на новиот „Џејмс Бонд“ филм – „Нема време за умирање“ (No Time to Die), e повторно одложенo – овојпат за 8 октомври, oвaa 2021 година. Последната инкарнација...

Емилија Кларк ја продаде куќата во Лос Анџелес за 4,4 милиони долари

Sвездата на „Игра на престоли“, Емилија Кларк најде купувач за нејзината куќа на плажата „Венеција“ во Лос Анџелес. На неа таа ќе заработи 4,4 милиони долари, според податоци...

Кристи Свонсон во одбрана на Доналд Трамп

Глумицата Кристи Свонсон застана во одбрана на американскиот претседател во заминување Доналд Трамп, по најавите за дигитално отстранување на неговиот лик од „Дома сам 2“. „Ако ’Бојкот-култура‘ навистина го...
0:00
0:00