Кејт Мидлтон денеска слави роденден – прославата ќе биде поинаква и без кралицата Елизабета

Војвотката од Кембриџ го слави својот 39-ти роденден во „локдаун“ со семејството. Кејт Мидлтон ќе го прослави роденденот со семејството во Норфолк во нивната вила во Анмер Хол...

(ФОТО) Каква мајка, таква ќерка: Ќерката на кралицата Ранија стилизирана за чиста десетка

Кралицата Ранија од Јордан не се појавува во јавноста толку често колку шпанската кралица Летиција или војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон, но таа секогаш е во фокусот на водечките...

Женски тајни што мажите не ги знаат

Секој има однесување на кое не е особено горд, но не може да се откаже од тоа. И дамите не се исклучок. Без оглед на тоа колку се отворени...

НЕЗАБОРАВЕН ПОМИН

Комбито од Велибор беше старо, но со јак мотор. Додека се возевме, Велибор се шегуваше на сметка на комбито и цело време викаше дека возиме како на...

Убавиот актер откри како изгледаше судбоносната средба со Софиа Вергара!

Софиа Вергара (47) и Џо Манганиело (43) уживаат во брак пет години, а американскиот актер сега опиша како изгледаше нивната прва средба. Колумбиската актерка во...

Не престанува да провоцира: Нивес Целзиус не може да си ги „скроти“ градите (ФОТО)

Нивес Целзиус со задоволство споделува разголени фотки на Инстаграм со своите фанови, а овој пат одлучи да сподели една во одело, но тоа не значи дека им го „скрати“...

Стил на денот: Дакота Џонсон во задолжителниот бел фустан за оваа пролет

Дакота Џонсон не инспирираше да ви го понудиме нејзиниот аутфит како стил на денот, токму поради тоа што белиот фустан е секогаш во мода, а го среќаваме во секакви...

Трикот на Клои Кардашијан за постигнување совршен задник! (ФОТО)

Клои изминатите неколку години ја нарекуваат најатрактивната Кардашијан сестра, а интересно е тоа што ријалити ѕвездата ја доби титулата откако ја роди ќерката Тру. Ријалити ѕвездата се посвети...

И на Божиќ е во центарот на вниманието: Фановите по овие зборови во неверување,...

Пејачката Jелена Карлеуша објави фотографија од божиќниот ручек со своите ќерки. Таа вели дека иако е атеист, ја почитува традицијата. „Иако сум атеист, среќна сум што ги учам...

Сексапилната Американка се вклучила во живо на Инстаграм па се “самозапалила“: „Луѓе, јас горам!“

Поранешната девојка на популарниот пејач горела пред 400.000 следбеници на социјалната мрежа Инстаграм. Бријана Јунгверт, убавата Американка која што има дете со британскиот пејач Луи Томлнсон, случајно се...
0:00
0:00