Семејна кавга околу наследството на Коби Брајант – мајката на Ванеса претерала

Ванеса Брајант, вдовицата на легендарниот НБА кошаркар Коби Брајант, жестоко ја критикуваше својата мајка, откако таа поведе судска постапка во обид да добие дел од семејното наследство, проценето на...

Пред две години и започнаа болките: Никогаш не откри во јавноста за проблемот, но...

Јелена Карлеуша пред две години морала помош да побара од лекарите откако болката и била неподнослива, па дури и истата и ги пореметувала дневните активности. „Јелена целиот живот...

ФОТО: Слика од Пријовиќ на сајт за возрасни, грешка од спот многу ја чинеше...

Српската пејачка Александра Пријовиќ пред три години го објави спотот за песната „Лизгав под“ по во јавноста предизвика големо внимание поради изданието во кое таа се наоѓа. ...

Откако пејачката на хитот „Жена од султана“ ја претепа момчето, сега и тој се...

Како бомба одекна веста во регионалните медиуми дека пејачката Тијана Милентијевиќ која стана преку ноќ позната откако го испеа хитот „Жена од султана“, пријавила во полиција дека нејзиното момче...

Ќерката на Хелена Роза со деколте како океан раскошно пополнето од мајката природа! (фото)

Хелена Роза пред нешто повеќе од две година по вторпат се реализираше во улогата на мајка на преслаткиот Тиан, а пак нејзината прва љубов, ќерката Кјара порасна во вистинска...

Ана Бунтеска: Мажот што го љубам (посветена)

Има мажи заради коиќе се подистајш од патот по кој одиши ќе ги пуштиш напредпред тебе да одатбез помалку жена заради тоа да бидишИма мажи чиј збор ко планина...

Поповиќ ја покажа гордоста среде емисија- жирито го натера да се соблече по гаќи,...

Директорот на Гранд Саша Поповиќ во јавноста е познат како шоумен, па своите способности не ги изостави и во најновата емисија на „Ѕвездите на гранд“. Имено членовите на...

Почина познатата инфлуенсерка Емили: Беше млада и бремена со петтото дете (ФОТО)

Инфлуенсерката Емили Мичел (36), која била бремена со своето петто дете, починала ненадејно три дена пред Божиќ, потврдило нејзиното семејство. Блогерката кој го водела Инстаграм профилот на Hidden...

10 раси кучиња што го чуваат домот подобро од аларм

Одредени раси се ценети и добро познати по нивната заштитна природа која е најистакнатa кога го штитат својот дом и семејството. Ако сакате да имате лојален и бестрашен...

Водителката на „Брза кујна“, Сања Савеска позираше покрај момчето, па ги открија нивните желби...

Kако што се ближи 31 декември, така познатите се огласуваат на социјалните мрежи покажувајќи го домот во новогодишно руво. Некои од нив исто така открија кои им се...
0:00
0:00