7.6 C
Skopje
Дата 19.10.2020 година | Означивме точно 11 часот и 36 минути

Меконахи откри долго чувана тајна: Татко ми почина на бизарен начин

Холивудската ѕвезда актерот Метју Меконахи прв пат отворено зборувал за смртта на својот татко Џемјс, кој починал во далечната 1992 година. 50 годишниот Оскаровец по скоро три децении...

Млад инфлуенсер почина од коронавирус, тврдеше дека Ковид-19 не постои

Украинскиот фитнес инфлуенсер Дмитриј Стужук, кој тврдеше дека коронавирусот не постои, почина од последиците од оваа болест на возраст од 33 години. Тој се заразил при престојот во...

Му давале бакшиш, па барале да им го врати: Аца Лукас веќе нема да...

Аца Лукас се изјасни дека веќе никогаш нема да пее на ромски свадби бидејќи се чувствувал понижен и покрај убавите пари што ги добивал. -Тоа се глупости. Нема...

Дунавка направи драстична промена, погледнете како изгледа денес (ФОТО)

Поранешната Мис Македонија Дунавка Трифновска во последно време е актуелна во јавноста поради љубовната врска со поранешниот директор на финансиската полиција, Ване Цветанов. Тие двајца на социјалните мрежи споделија...

Раде Шербеџија и неговите фанови се жртви на голема измама (ВИДЕО)

Познатиот актер Раде Шербеџија на Фејсбук споделил една непријатна ситуација во која се најде. Имено, актерот се огласил од Турција каде престојува во моментов и соопштил дека е жртва...

Џеj Ло со нов имиџ, фановите воодушевени (ФОТО)

Стилистот Крис Аплтон на својот Инстаграм профил сподели фотографија на која Џенифер Лопез позира со нова фризура. Имено, познатата пејачка се одлучила за шишки, и повторно ставила долги...

Каролина за Тоше: Не може да се заборави некој кој направил толку многу за...

Објавувајќи заеднички фотографии, македонската пејачка Каролина Гочева порача дека Тоше Проески никогаш не може да биде заборавен. -Не може да се заборави некој кој направил толку многу за...

Пост Малоун триумфираше на американските Билборд награди

Американскиот рапер Остин Ричард Пост, попознат како Пост Малоун освои девет од вкупно 16 номинации за Билборд наградите во САД. Тој ја победи и Били Ајлиш во категоријата...

ФОТО: Еве како денес изгледа актерката од незаборавната сцена „Меси сине меси“

Најпознатата сцена од српскиот филм “Варљиво лето 68″ , во која главна улога има пекарката Јагодинка Симоновиќ ја паметат сите кои го гледале филмот. Варгиќ е роден во...

13 години болат овие стихови: Талентираниот Тони со „Место на злосторот“ го негува споменот...

13 години подоцна, Тони Андреев со својата маестрална изведба на големиот хит „Место на злосторот“, повторно не навраќа на местото каде се случи големата трагедија во која животот го...

Бидете ни пријатели

7,276FansLike
12,900FollowersFollow
107FollowersFollow
16,700SubscribersSubscribe

Љубов и секс

Најлошата работа што може да ја направите на првиот состанок

Сигурно ви се случило некогаш да помислите дека првиот состанок минал одлично, но личноста со која сте излегле никогаш повеќе не ви се јавила....

Фенг шуи совети за љубов и среќа во бракот

Љубовта, врските и бракот се поврзани со југозападната багуа област во вашиот дом. Се препорачува во оваа област да имате барем некои елементи од...

3-те работи поради кои убавите жени „паѓаат“ на непривлечни мажи

Сигурно ви се случило милион пати да видите згодна и убава девојка во прегратките на не толку привлечен маж на улица. Признајте дека првото...
Close