7.6 C
Skopje
Дата 19.10.2020 година | Означивме точно 11 часот и 39 минути

Ла Лига е најлуда сезонава: Шест кола, шест различни лидери!

Фактот што некои екипи подоцна се вклучија во шпанското првенство, придонесе тоа да има интересен тек во досегашниот дел. Викендов...

Ливерпул потврди: Повредата на Ван Дајк е сериозна, најмалку пола година...

Еден од најдобрите дефанзивци во Премиер лигата, Вирхил ван Дајк нема да се врати на фудбалските терени најрано до април,...

(ВИДЕО) Партизан испушти победа – Црвена Звезда се спаси од пенал

Големото 163-то по ред дерби на Србија помеѓу Партизан и Црвена Звезда заврши нерешено со резултат од 1-1. Домаќините има...

(ВИДЕО) Лудница во Болоња: Домаќините водеа 3-1, на крајот загубија!

Болоња и Сасуоло се познати по својата отворена игра и ефикасност, но веројатно никој не очекуваше таква драма и седум...

Човекот бројка – Џиџи Буфон!

Јувентус вчера киксираше на гостувањето кај Кротоне, каде одигра само 1:1 и освои бод. Но на оваа средба, гостинскиот голман...

(ВИДЕО) Луда сабота во Ла Лига: Загуби Реал, па загуби и...

Најголемите клубови во шпанскиот фудбал со порази ќе го дочекаат Ел Класико што се игра идниот викенд на Камп Ноу....

И тоа се случи: Бруно Фернандес промаши пенал!

Првпат откако во јануари дојде во Манчестер Јунајтед, португалскиот репрезентативец Бруно Фернандес не успеа да реализира удар од белата точка....

(ВИДЕО) Јунајтед се мачеше 86 минути, па го згази Њукасл

Манчестер Јунајтед ги остави зад себе сите трауми од почетокот на сезоната и оствари победа која може да биде пресвртница...

Васоски по поразот од Шкендија распали по судиите: Катастрофална судиска тројка,...

Актуелнито македонски првак Вардар денес на домашен терен беше убедливо поразен од големиот конкурент Шкендија со резултат од 1-5. По...

Уште еден срам за Барса: Четворица фудбалери го пријавија клубот за...

Четворица фудбалери кои играа во Б-тимот на Барселона го пријавија каталонскиот клуб на Здружението на фудбалери, пишуваат медиумите во оваа...

Бидете ни пријатели

7,276FansLike
12,900FollowersFollow
107FollowersFollow
16,700SubscribersSubscribe

Љубов и секс

Најлошата работа што може да ја направите на првиот состанок

Сигурно ви се случило некогаш да помислите дека првиот состанок минал одлично, но личноста со која сте излегле никогаш повеќе не ви се јавила....

Фенг шуи совети за љубов и среќа во бракот

Љубовта, врските и бракот се поврзани со југозападната багуа област во вашиот дом. Се препорачува во оваа област да имате барем некои елементи од...

3-те работи поради кои убавите жени „паѓаат“ на непривлечни мажи

Сигурно ви се случило милион пати да видите згодна и убава девојка во прегратките на не толку привлечен маж на улица. Признајте дека првото...
Close