– Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози. Страбаг АГ известување дека денеска ќе врши минирање на патниот правец Радовиш – Штип, кај местото викано Пилав Тепе. во период од 11:00 […]

The post Состојба на патиштата appeared first on opserver.mk.