Скопје, 4 декември 2020 СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози. Врнежи од слаб снег има на Попова Шапка, но без проблеми во одвивањето на сообраќајот. На планинскиот премин Стража има […]

The post Состојба на патишта appeared first on opserver.mk.