– Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, по одделни котлини со појава на утринска магла. Во југоисточните делови ќе биде претежно облачно со повремен дожд. Ќе дува слаб до умерен јужен […]

The post Сончево со слаб ветер, по котлините магла appeared first on opserver.mk.