Тренерот на Манчестер Jунајтед, Солскјер сака да доведе напаѓачот до крајот на преодниот рок.

Тој го намали својот избор на две имиња, па единствено прашање е кој од овие двајца играчи ќе го носи дресот на Манчестер Јунајтед следната сезона.

Станува збор за Единсон Кавани кој е слободен агент, а Манчестер Јунајтед многу лесно може да му понуди плата што ја посакува.

Другиот фудбалер во оптек е фудбалерот на Реал Мадрид, Лука Јовиќ, кој би можел да дојде на позајмица.