На 11.01.2021 во 16:50 часот во Полициска станица Аеродром, М.М. од Скопје, пријавила дека околу 16:45 часот, на подрачје на Аеродром кај неа дошло лице што подолг период го познавала и и одзело пари. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.