СВР Скопје поднесе кривична пријава против Х.Ј.(20) и А.С.(28) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“. На 20.02.2021, пријавените физички ги нападнале П.Ѓ.(28) и М.З.(23), двајцата од Скопје и кршеле инвентар во угостителски објект.