Србија носи нови мерки, на удар угостителите

Србија од утре ќе воведе нови антиковид мерки. Угостителските објекти ќе работат до 17 часот во работните денови, а за викенд ќе бидат целосно затворени. За време на...

Во Италија нов рекорд на починати во еден ден

Во Италија денеска е забележан апсолутен рекорд во дневната бројка на смртни случаи од Ковид-19. Во изминатите 24 часа починале 993 лица, што е највисок број од почетокот на...

Светот пред нов предизвик, активна кампања за потврда дека вакцината за Ковид-19 е безбедна

Обама, Буш и Клинтон веќе се пријавија да ја примат новата ковид вакцина. Ќе се вакцинираат пред камерите, веднаш штом вакцината ќе биде одобрена. Целта на екс претседателите е...

Сахин: Вакцината значи почеток на крајот на пандемијата

Фото за вовед: Видео: 03.11_brane_svet_za_12.mp4Категорија: Свет

Истражување: Коронавирусот бил присутен во САД пред пријавувањето на случаите во Вухан

Според најново истражување, коронавирусот бил присутен во САД пред да се појават првите случаи во Вухан, Кина, кој досега се сметаше за извор на вирусот, пренесува „Нашнл Пост“. Ова...

Карантинот во Италија даде резултати

Воведувањето регионални карантини во Италија, односно „црвени зони“ со строги анти-ковид мерки, даде резултати, бидејќи епидемиолошката состојба е подобра, изјави денеска генералниот директор на Одделот за превенција во Министерството...

Фатен „Манијакот од Волга“, осомничен е за убиство на 26 жени

Руската полиција уапси човек осомничен за грабеж и убиство на 26 постари жени низ централна Русија во 2011 и 2012 година. Полицијата се сомнева дека 38-годишниот, Радик Тагиров, бравар,...

Велика Британија ја одобри вакцината против Ковид-19

Фото за вовед: Видео: 02.12_brane_svet_za_12_so_topki_1.mp4Категорија: Свет

Одобрена првата вакцина против Ковид-19

Вакцината против Ковид-19 на Фајзер и Бајонтек доби прво зелено светло за употреба. Фантастичната вест дојде од Обединетото Кралство. „Многу сум горд дека Обединетото Кралство ќе биде прво место...

Велика Британија одобри употреба на вакцината на Фајзер и Бионтек

Велика Британија ја одобри употребата на вакцината против коронавирусот на компаниите „Фајзер“ и „Бионтек“ и најави можат тие да можат да се користат од почетокот на следната недела. –...

Бидете ни пријатели

7,276FansLike
12,900FollowersFollow
105FollowersFollow
16,900SubscribersSubscribe

Љубов и секс

Што навистина мислат мажите за женските гради?

Студија објавена во Evolution and Human Behavior откри интересни податоци за тоа што навистина мислат мажите за женските гради. Според резултатите, на мажите...

Седум реченици кои мажите ги кажуваат кога повеќе не ја сакаат нивната партнерка

Иако понекогаш ситуацијата во која се наоѓаме, на која претходела расправија, нè доведува да кажеме одредени зборови кои всушност не ги мислиме, сепак доколку...

Руски психолог открива поради која причина жените најчесто се врзуваат за еден маж

Многу мажи велат дека е невозможно да се разберат жените затоа што тие имаат своја женска логика и различен пристап кон нештата. Но, истакнатиот...