7.6 C
Skopje
Дата 19.10.2020 година | Означивме точно 11 часот и 12 минути

Во Албанија 281 новозаразен од направени 1.276 тестови

Продолжува да се зголемува бројот на новозаразени во Албанија, но и на дневно направените тестови. – Во изминатите 24 часа од направените 1.276 тестови, позитивен резултат е добиен...

Повеќе од 800 новозаболени во Хрватска

Хрватскиот кризен штаб објави дека во последните 24 часа биле регистрирани 819 новозаболени лица на тестирани 4948 лица, а осум лица починале. Бројот на активни случаи во Хрватска е...

Косовскиот премиер повика на максимално внимание за да се избегне целосно затворање на земјата

Косовскиот премиер Авдулах Хоти ги повика граѓаните на максимално внимание и солидарност, со цел да се избегне целосно затворање на земјата поради епидемијата на Ковид-19, јави дописникот на...

Во албанските територијални води пронајдена напуштена јахта со знаме на Словенија

Јахта едрилица која пловела под знамето на Словенија, албанската поморска гранична патрола ја пронашла напуштена на отворено море во близина на областа Поток. Таа била откриена пред два...

Словенечките епидемиолози се преоптоварени, веќе не бараат контакти од заразените

Во Словенија потврдени се 898 нови инфекции со коронавирус од 5.605 тестови, објави денеска словенечката влада. „Го зголемуваме бројот на тестови, но процентот на заразени останува висок, овојпат 16...

148 заболени и над илјада тестови за Ковид-19 во изминатите 24 часа во Косово

Нови 148 заболени, 56 излекувани и ниеден починат од Ковид-19 се регистрирани во Косово во последните 24 часа. Од почетокот на пандемијата во земјата се евидентирани 16.754 носители...

Црна Гора: Се затвораат угостителски објекти во уште пет градови

Угостителските објекти во Будва, Цетиње, Колашин, Улцињ и Жабљак од понеделник ќе бидат затворени поради влошената епидемиолошка состојба во тие општини, објави Црногорскиот институт за јавно здравје во Подгорица....

Полицијата објави снимка од нападот во Загреб, има елементи на тероризам

Хрватската полиција објави снимка од нападот во кој во понеделникот се случи на плоштадот Свети Марко во Загреб, за кој постојат сомнежи дека бил насочен кон премиерот Андреј Пленковиќ....

Пукање во Нов Белград, мета бил член на криминалната група „Пинк Пантер“

На паркингот пред трговскиот центар во Нов Белград, каде што попладенво околу 16:40 часот се случило пукање, во кое тешко бил ранет еден маж, во моментов се врши увид...

Берош: Можни се и по 1000 новозаразени дневно во Хрватска

Хрватскиот министер за здравство Вили Берош ја опиша состојбата со коронавирусот во Хрватска како загрижувачка, откако вчера беа пријавени рекордни 748 новоинфицирани лица и предупреди дека ќе...

Бидете ни пријатели

7,276FansLike
12,900FollowersFollow
107FollowersFollow
16,700SubscribersSubscribe

Љубов и секс

Најлошата работа што може да ја направите на првиот состанок

Сигурно ви се случило некогаш да помислите дека првиот состанок минал одлично, но личноста со која сте излегле никогаш повеќе не ви се јавила....

Фенг шуи совети за љубов и среќа во бракот

Љубовта, врските и бракот се поврзани со југозападната багуа област во вашиот дом. Се препорачува во оваа област да имате барем некои елементи од...

3-те работи поради кои убавите жени „паѓаат“ на непривлечни мажи

Сигурно ви се случило милион пати да видите згодна и убава девојка во прегратките на не толку привлечен маж на улица. Признајте дека првото...
Close