Случај „Ласкарци“: Газдата на „Дурмо Турс“ по несреќата дознал дека возачот има дијабет

Со директно испрашување на сопственикот на „Дурмо Турс“, кој е првообвинет во предметот „Ласкарци“ од страна на одбраната, денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжи судењето за автобуската несреќа...

Мицкоски до Заев и Филипче: Нели ви е срам, заради вас државата ни е...

Неспособноста на Заев и Филипче да набават вакцини руши рекорди, напиша на „Фејсбук“ лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. „Блумберг направил анализа и интерактивна мапа за следење на...

Кредит од 2,5 милиони евра од ЕБОР и ЕУ наменет за малите и средните...

Европската банка за обнова и развој (ЕБОР) одобри нов кредит од 2,5 милиони евра за Комерцијална банка кој е наменет за кредитирање на малите и средните компании со...

Колку повеќе потрошувачи – толку повеќе поплаки, граѓаните најмногу за жалат при купување бела...

Пандемијата со Kовид 19 во голем процент ја зголеми побарувачката, но и потрошувачката на белата техника и компјутерите. Но тоа придонесе и до зголемен број поплаки од страна на...

Денеска 21 жртва на Ковид-19, нови 284 заболени

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа се направени 1.258 тестирања, а регистрирани се 284 нови случаи на КОВИД-19. Новозаболените...

Алтернатива и АА до Османи: Вашата Влада се обидува да и ја затвори устата...

Коалицијата, Алтернатива и Алијанса на Албанците преку соопштение, се обратија до министерот за надворешни работи, Бујар Османи и упатија факти кои тој како што велат, не ги употребува. ...

ВМРО-ДПМНЕ: Бучковски и Георгиевски, кои се луѓе на Заев, јасно го искажуваат анационалниот став

Бучковски и Георгиевски, кои се луѓе на Зоран Заев, јасно и јавно го искажуваат својот анационален став. Ова беше истакнато денеска од страна на Марија Митева на прес-конференција во...

ВМРО-ДПМНЕ: Тепач на жени не може да ја претставува Македонија во САД

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ упати жестока реакција за информацијата дека САД го одби Љубомир Фрчкоски за македонски амбасадор. – Уште еден пораз на земјава донесен од Заев. Љубомир Фрчковски не може...

Османи: Фрчкоски никогаш не бил номиниран од МНР за амбасадор во САД

Во своето гостување во емисијата „Клик Плус“ на ТВ21, вечерва министерот за надворешни работи Бујар Османи, истакна дека сите информации околу Фрчкоски и неговата номинација за амбасадор во Соединетите...

Усвоен извештајот на ЕП за Македонија: За влез во ЕУ, договорот со Бугарија мора...

Комисијата за надворешни работи на Европскиот парламент ги усвои извештаите за напредокот на Македонија и Албанија на патот кон ЕУ, информира европратеникот и известувач за земјава Илхан Ќучук. ...
0:00
0:00