Проштална средба на Димитров со амбасадорката на Република Хрватска, Баришиќ

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров денеска оствари проштална средба со амбасадорката на Република Хрватска во Република Северна Македонија, Даниела Баришиќ. –„Благодарани сме на пријателството, ентузијазмот, искреноста и...

Презентирани предлог-проекти за новата програма за намалување на аерозагадувањето за 2020 година

Предлог-проектите за новата програма за намалување на аерозагадувањето за 2020 година ќе бидат систематизирани во четири основни столба: административно – управни, техничко – технолошки, мониторинг и здравствен индикатор,...

Двајца браќа под истрага за недозволена трговија со наркотични дроги

Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против двајца браќа, осомничени дека сториле по едно кривично дело „Неовластено производство и пуштање во промет на наркотични...

Дел од Општина Сарај утре без струја

Од 8:30 до 14:30 часот утре без струја ќе бидат дел од корисниците од скопските села Арнакија, Буковиќ, Ласкарци , Раовиќ, Паничари, Семениште, Чајлане и објектите околу езерото...

Честитка од МД „Илинден“ по повод празникот Успение на Пресвета Богородица

Во пресрет на утрешниот голем христијански празник Успение на Пресвета Богородица, македонското друштво „Илинден“ и огранокот за Голо Брдо, упатија честитка до Архиепископот охридски и македонски г.г....

Филипче: Нема упис во училиште без примена вакцина

Embedded video for Филипче: Нема упис во училиште без примена вакцина

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ нема план и не знае како да ги инвестира парите на граѓаните...

Нивото на реализација на капитални инвестиции за цели 7 месеци е само 24.5% од годишно планираното. Власта нема капацитет да го реализира ниту она што сама со Буџетот...

Заев ја поздрави иницијативата за формирање регистар на професионални онлајн медиуми

За поздравување е иницијативата на Здружението на новинарите на Македонија, Стопанската комора и Советот за етика во медиумите за формирање регистар на професионални онлајн медиуми со кој ќе...

Фатени 10 крадци во Кавадарци, со вода за пиење наводнувале лозја

Фатени се 10 крадци на вода во Кавадарци, кои со вода за пиење наводнувале лозја, ниви и имот околу викендички. -Крадците на вода се откриени во координирана акција...

Изгаснат пожарот во Велес

Фото за вовед: YouTube видео: Embedded video for Изгаснат пожарот во Велес Категорија: Македонија
0:00
0:00