Епидемиологот Мургоска-Станимировиќ: Сега тешко се следи синџирот на заразата поради асимптоматски случаи

На почеток сме на втората фаза и очигледно бројот на заразени со коронавирусот се зголемува. Досега во Прилеп се тестирани вкупно 280 лица, а од нив се чекаат...

Жбогар си заминува од Македонија: Со 30 фотографии ќе го одбројувам времето

Евроамбасадорот Самуел Жбогар, најави дека за 31 ден ќе ја напушти земјава. Жбогар на социјалните мрежи најави дека секој преостанат ден ќе објавува по една фотографија од Македонија...

Пелистер опција за туристите кои ќе останат дома

Температури пониски најмалку за 5 степени, сенки, ладовина, природа. Во овие денови со високи температурии, битолчани често знаат да се качат на Пелистер и да уживаат во планината. Битолчани...

Средба на министерката Мизрахи со амбасадорот на Русија Сергеј Баздникин

Министерката за труд и социјална политика д-р Рашела Мизрахи оствари средба со амбасадорот на Руската Федерација, Сергеј Баздникин на која уште беа истакнати добрите односи коишто ги поврзуваат двете...

Мицкоски во посета на Лозово, Свети Николе и Велес, носителите на листи на средби...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и носителите на листи на партијата денеска ќе остварат средби со граѓани и ќе дадат изјава за медиуми во следните населени места: Претседателот...

Премиерот Заев во посета на кумановската зона Речица

Премиерот Зоран Заев и кумановскиот градоначалник Максим Димитриевски ќе ја посетат индустриската зона во близина на село Речица за која Владата кон крајот на минатата година одвои 20...

Кировски: Со навредлив, потценувачки и манипулаторски однос кон медиумите и новинарите Караџовски и Филипче...

Откако на денешната прес-конференција епидемиологот Караџовски беше дрзок кон новинарите, се огласи Атанас Кировски од телевизија Телма. -Со навредлив, потценувачки и манипулаторски однос кон медиумите и новинарите Караџовски...

Хаос во министерството за финансии, зградата се распаѓа, Нина Ангеловска и заменичката Ширет Елези...

Нешто чудно се случува во Министерството за финансии, се редат скандали секој нов ден. По оставката на шефот на кабинет во МФ Олимпија Христова Заевска, за која се слуша...

Колку изнесува К15 оваа година

Сите оние работат во приватни фирми, до крајот на 2019-та година мора да добијат регрес за годишен одмор, во јавноста познат како К-15 исплата. Оваа година К-15 ќе...

Хајредини се согласи со едно со Мицкоски: Ќе победите сигурно на избори

Господине Мицкоски, дали ќе има кога вие ќе победите на предвремените избори, затоа што последни редовни избори во Македонија имало последно во 2006 година, дали поради тоа што ќе...
0:00
0:00