Како ќе се дели помошта за граѓаните во висина од 6.000 денари?

Државната помош од 6.000 денари за пензионерите, невработените и самохраните родители ќе се исплаќа директно на трансакциска сметка. Платежни картички нема да се печатат за да се спречи гужвата...

Ќе има ли можност за предвремено пензионирање во новата година?

Многумина се надеваа дека ќе можат порано да заминат во пензија во новата година но засега ова останува само предизборно ветување. Законските измени кои ќе овозможат предвремено пензионирање на...

Помалите партии бараат една изборна единица – Симовски: Изборите и пописот не може да...

Една изборна единица како модел технички е невозможно да се примени за претстојните избори во април но законот може да се донесе, смета Лилјана Поповска од ДОМ која е...

Откриена е ултра луксузна вила на Заев!

Бугарските портали „Биг5.бг“ и „Афера.бг“, медиуми кои претходно ги открија најголемите скандали на Бојко Борисов и предизвикаа масовни протести во Бугарија, објавуваат фотографии за кои тврдат дека се од...

Тема на денот со министерот за финансии Фатмир Бесими – Што предвидува буџетот за...

Фото за вовед: YouTube видео: Embedded video for Тема на денот со министерот за финансии Фатмир Бесими - Што предвидува буџетот за 2021?Категорија: БизнисНовинар: Наташа Мерсовска

„Поранешниот министер за труд и социјална политика Мила Царовска против сегашниот вицепремиер за економски...

Комисијата за труд и социјална политика на својот Фејсбук профил сподели статус во кој пишуваат дека поранешниот министер за труд и социјална политика Мила Царовска е против сегашниот вицепремиер...

Тема на денот: Може ли предлог буџетот да ги задоволи потребите?

Фото за вовед: YouTube видео: Embedded video for Тема на денот: Може ли предлог буџетот да ги задоволи потребите?Категорија: БизнисНовинар: Ирена Чачкова

Тодор Александров–IN MEMORIAM

ТОДОР АЛЕКСАНДРОВ – IN MEMORIAM На денешен ден, 31 август 1924 година е убиен Тодор Александров, личност која остави длабоки траги во македонското револуционерно движење, како и во колективната меморија...

Сите вработени заболени од Ковид-19 или во изолација ќе бидат платени 100%

Заболените од Ковид, лицата кои се во самоизолација и вработените со симптоми ќе добиваат цела плата додека се на боледување, одлучи Владата на вчерашната седница. До сега лицата кои...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ Ѓорче Петров да престане да плаче дека некој им се заканува

Да се фатат за работа зошто освен криминал, неработа и шверцерско носење на дупови Наумовски ништо не работи. Ја разбираме нервозата на советниците на СДСМ во Ѓорче Петров, таа...
0:00
0:00