7.6 C
Skopje
Дата 19.10.2020 година | Означивме точно 11 часот и 04 минути

Ако сметките за струја се повисоки од реалната потрошувачка, граѓаните да достават жалби до...

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Македонија ги известува потрошувачите дека можат да достават приговор до РКЕ доколку добиените сметките за електрична енергија отстапуваат од...

Владата одобри финансиска поддршка за инвестиции на 49 компании во вредност од 53,4 милиони...

Владата денеска на седница одобри финансиска поддршка за инвестиции на 49 компании во вкупна вредност од 53,4 милиони евра. Како што соопшти владината прес-служба, Владата денеска на продолжението...

Десет странски компании можеа, но не инвестираа во Македонија

10 странски фирми можеа да бидат дел од македонската економија. Четири ја заобиколија земјава, а 6 иако имаат интерес да работат тука, не ја почнале инвестицијата. Две американско-глобални компании...

Владата одобри приватизација на Македонска пошта

Приватизација или јавно приватно партнерство – концептот кој државата ќе го понуди ќе биде клучен за успешна продажба на Македонска Пошта. Додека не се види физибилити студијата, која државата...

ММФ: Македонската економија со пад од 5,4% оваа година

Македонската економија годинава ќе забележи пад од 5,4%, проекција која е многу полоша од априлската, кога се очекуваше негатива од 4 отсто, предвидува ММФ во најновиот Извештај. Подобри бројки...

Авиокомпанијата Визер суспендира летови од поранешна Југославија, најголем број откажувања од Скопје и Охрид

„Визер“ е во процес на суспензија до 50 линии на просторот на земјите од поранешна Југославија, а секој град што го опслужува оваа компанија ќе биде засегнат. Како...

Последен ден од викендот без ДДВ – какви се резултатите?

Фото за вовед: YouTube видео: Embedded video for Последен ден од викендот без ДДВ - какви се резултатите? Категорија: Бизнис

ДПИ: 12 кривични, 4 прекршочни и една пријава за работење на локал и покрај...

Во текот на вчерашниот ден од страна на Државниот пазарен инспекторат (ДПИ) во повеќе градови во државaта се извршени вкупно 36 надзори и 488 контроли во угостителски објекти согласно...

ДПИ: Четири угостителски објекти не ги почитувале здравствени протоколи и пропишаното работно време

Во текот на вчерашниот ден (09.10.2020) од страна на Државниот пазарен инспекторат (ДПИ) во повеќе градови во државата се извршени вкупно 524 контроли и 26 надзори во угостителски...

УЈП: За враќање на целиот износ на данокот, фискалните треба да се скенираат во...

Корисниците на апликацијата МојДДВ, за фискалните сметки издадени денеска, утре и задутре, за вкупниот промет до 30.000 денари по лице, остварен од македонски производи и услуги, како и ...

Бидете ни пријатели

7,276FansLike
12,900FollowersFollow
107FollowersFollow
16,700SubscribersSubscribe

Љубов и секс

Најлошата работа што може да ја направите на првиот состанок

Сигурно ви се случило некогаш да помислите дека првиот состанок минал одлично, но личноста со која сте излегле никогаш повеќе не ви се јавила....

Фенг шуи совети за љубов и среќа во бракот

Љубовта, врските и бракот се поврзани со југозападната багуа област во вашиот дом. Се препорачува во оваа област да имате барем некои елементи од...

3-те работи поради кои убавите жени „паѓаат“ на непривлечни мажи

Сигурно ви се случило милион пати да видите згодна и убава девојка во прегратките на не толку привлечен маж на улица. Признајте дека првото...
Close