Мицкоски: Партиски оглас за државни попишувачи, од Месечината се гледа дека овој попис на...

Најдобар доказ дека пописот ќе биде политичка, а не статистичка операција, смета претседаетлот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, е веста дека СДСМ регрутира партиски војници за попишувачи. Во која друга...

Дали ќе има одмор на море ова лето: Агенциите веќе продаваат аранжмани за...

Ќе можат ли граѓаните ова лето да се одмараат на море? Дел од туристичките агенции излегоа со понуди, но интерес нема. Освен Албанија и Црна Гора...

Герила акција: Браникот на Мијалков се распука како бетонот на Заев

Случајот со поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков, инспирираше герила акција, во која осамна транспарент на „Бихаќка“, во близина на штабот на СДСМ. - Браникот на Мијалков се распука...

Во Македонија досега направени над половина милион тестови за коронавирус

Во Македонија досега се направени над половина милион тестови за коронавирус. Министерството за здравство денеска информираше дека досега во земјава се направени вкупно 509.720 тестирања на Ковид-19. ...

Села: Некој посилен од Заев и од Мијалков нареди негово појавување во Обвинителството

Некој што е посилен од Зоран Заев и од Сашо Мијалков наредил појавување на поранешниот директор на УБК во Јавното Обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, рече...

Зеќири: Бараме специјални протоколи, свадби се прават во станови, дворови и барови

Баки Зеќири, претставник на сопствениците на ресторани за свадби во своето гостување во емисијатан „Економски магазин“, вели дека свадбените ресторани остануваат еден од секторите најпогодени од пандемијата и дека...

Ременски: Бегството на Мијалков е срам за правосудниот систем

Екс пратеничката од СДСМ Фросина Ременски, во вечерашното гостување во емисијата Топ тема на ваша страна на ТВ Телма, вели дека бегството на екс директорот на УБК Сашо Мијалков...

Османи од Софија: Со Захариева разговаравме за секторска соработка и одржување на состанокот на...

Министерот за надворешни работи Бујар Османи на својот фејсбук-профил објави дека попладнево во Софија се сретнал со неговата бугарска колешка Екатерина Захариева, со која разговарал за секторската соработка и...

Захариева: Се бара начин да се достават ветените вакцини за Македонија

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, денес, на враќање од посетата на Париз оствари средба со Министерката за надворешни работи на Бугарија, Екатерина Захариева, во Софија. На средбата...

Дали СДСМ активно работи на партизација на претстојниот попис?

Статистичка операција за која владејачката партија објавува конкурс за попишувачи. Се чини се повеќе, дека на повидок е партизација на процесот на попишување, кој од Владата со месеци го...
0:00
0:00