Во Јапонија се појави и најнов вид коронавирус, увезен од Јужна Африка

Во Јапонија денеска е идентификуван уште еден, најнов вид на коронавирус, што е откриен во Јужноафриканската Република, соопшти јапонската Влада. Ова е првпат овој нов вид на коронавирус...

Како ќе се дели помошта за граѓаните во висина од 6.000 денари?

Државната помош од 6.000 денари за пензионерите, невработените и самохраните родители ќе се исплаќа директно на трансакциска сметка. Платежни картички нема да се печатат за да се спречи гужвата...

Помалите партии бараат една изборна единица – Симовски: Изборите и пописот не може да...

Една изборна единица како модел технички е невозможно да се примени за претстојните избори во април но законот може да се донесе, смета Лилјана Поповска од ДОМ која е...

Жална вест: Почина Ниче Димовски

СВЕТСКИ МАКЕДОНСКИ КОНГРЕС ЖАЛНА ВЕСТ: НИЧЕ ДИМОВСКИ 1964-2020 30 декември 2020 година, Скопје, Македонија - Денес на 56 години се упокои Ниче Димовски, долгогодишен активист за човековите и граѓанските...

Ќе има ли можност за предвремено пензионирање во новата година?

Многумина се надеваа дека ќе можат порано да заминат во пензија во новата година но засега ова останува само предизборно ветување. Законските измени кои ќе овозможат предвремено пензионирање на...

Откриена е ултра луксузна вила на Заев!

Бугарските портали „Биг5.бг“ и „Афера.бг“, медиуми кои претходно ги открија најголемите скандали на Бојко Борисов и предизвикаа масовни протести во Бугарија, објавуваат фотографии за кои тврдат дека се од...

Сите вработени заболени од Ковид-19 или во изолација ќе бидат платени 100%

Заболените од Ковид, лицата кои се во самоизолација и вработените со симптоми ќе добиваат цела плата додека се на боледување, одлучи Владата на вчерашната седница. До сега лицата кои...

„Поранешниот министер за труд и социјална политика Мила Царовска против сегашниот вицепремиер за економски...

Комисијата за труд и социјална политика на својот Фејсбук профил сподели статус во кој пишуваат дека поранешниот министер за труд и социјална политика Мила Царовска е против сегашниот вицепремиер...

Тема на денот: Може ли предлог буџетот да ги задоволи потребите?

Фото за вовед: YouTube видео: Embedded video for Тема на денот: Може ли предлог буџетот да ги задоволи потребите?Категорија: БизнисНовинар: Ирена Чачкова

Тема на денот со министерот за финансии Фатмир Бесими – Што предвидува буџетот за...

Фото за вовед: YouTube видео: Embedded video for Тема на денот со министерот за финансии Фатмир Бесими - Што предвидува буџетот за 2021?Категорија: БизнисНовинар: Наташа Мерсовска
0:00
0:00