9 C
Skopje
Дата 30.10.2020 година | Означивме точно 06 часот и 22 минути

Крвав ден за Франција, три напади за неколку часа, во Ница обезглавена жена, во...

Најмалку три лица се убиени, а неколку се повредени во терористички напад во близина на црквата Нотр Дам во Ница. Една од жртвите била обезглавена. Француската полиција го...

Кај дедо пронајдена голема количина на оружје, кај охриѓанец марихуана

СВР Охрид поднесе кривична пријава против В.В.(70) од с.Слатински Чифлик - Дебрца, и У.В.(37) од с.Лескоец, охридско, поради постоење основано сомение за сторено кривично дело „неовластено производство и...

Се зголемува бројот на заразени во Европа, рекорди на Балканот

Во Русија денеска се потврдени рекордни 17.700 новозаразени со коронавирус. Од последици на вирусот починале уште 366 лица, што е најголем број дневно од почетокот на пандемијата. Вкупно во...

Германија и Франција со строги мерки против ширењето на вирусот

Ситуацијата со ковид вирусот е алармантна во Европа. Расте бројот на новозаразени и починати. Влошената епидемиолошка состојба и координација на антиковид мерките се темите на кои вечерва лидерите...

Скопјанец нападнат од три лица во Аеродром

На 28.10.2020 во 21.35 часот во СВР Скопје, И.К.(28) од Скопје пријавил дека околу 21.00 часот, во близина на трговски центар на подрачјето на Аеродром, бил физички нападнат од...

Собранието ја почнува расправата за ребалансот

Денеска почнува расправата за ребалансот на буџетот. Со измените вкупните приходи се предвидени да изнесуваат 3,2 милијарди евра, а расходите 4,1 милијарди евра. Со носењето на ребалансот ќе почне...

Казнети 448 возачи во Скопје, од кои 52 за брзо возење  

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје во текот на вчерашниот ден изречени...

Повеќето компании во Словенија размислуваат да ја зголемат работата од дома на долг рок

Повеќето компании во Словенија размислуваат долгорочно да го зголемат работењето од дома и по пандемијата на коронавирусот, покажа истражување спроведено од консултантската куќа Кирни (Kearney) во соработка со АмЧам...

Словенија нуди субвенции за авио-компании за 2021 година

Словенечката влада нуди вкупно пет милиони евра субвенции за комерцијалните авиокомпании, кои ќе бидат подготвени да обезбедат најмалку две линии неделно следната сезона за поврзување на Љубљана со другите...

Нигериската војска одби да употреби оружје на протестите во Лагос

Владата на нигериската држава Лагос побара денеска од војската да интервенира, со цел да воспостави ред на протестите кои се одржуваат против полициската бруталност, но војниците одбиле да...

Бидете ни пријатели

7,276FansLike
12,900FollowersFollow
108FollowersFollow
16,700SubscribersSubscribe

Љубов и секс

Осум архетипови во врските: Кој сте вие?

Нашите стилови на функционирање во врската се мешавина од нашата биологија, темперамент, емоционална историја, искуства и повратни информации што ни ги испраќа светот. Додека...

Еве што се случува со вашето тело и ум по раскинувањето и како да...

Прекините не само што носат последици во форма на емоционална бура и страдање, туку можат да остават и физички траги на вашето тело. ...

Најлошата работа што може да ја направите на првиот состанок

Сигурно ви се случило некогаш да помислите дека првиот состанок минал одлично, но личноста со која сте излегле никогаш повеќе не ви се јавила....