Големите пријатели и поранешни соработници како менаџер и играч во Челси, Жозе Мурињо и Френк Лампард вечерва имаа жестока расправија за време на дуелот во рамките на Лига купот на Англија.

Инцидентот се случи во првото полувреме, на Португалецот му пречеше тоа што Лампард е постојано на нозе и е многу гласен, па во еден момент му се развика. Англиските медиуми открија што си размениле двајцата стручњаци.

„Еб*те Френк, кога губиш 3-0 не си толку гласен“, му рекол Мурињо на својот помлад колега на што овој само кратко одговорил: Седи и молчи.