Голем проблем за Борусија Дортмунд може да претставува неиграњето на младиот Ерлинг Халанд.

За Халанд прво се претпоставуваше дека прво нема некоја посериозна повреда, но веројатно го повредил бутниот мускул и дека скоро извесно нема да заигра еден месец.

Халанд е вистинска гол машина за „милионерите“ оваа сезона и ќе биде штета за нив доколку го загубат на подолго.

Информацијата ја потврди Фавре уште пред почетокот на мечот со Лацио.