Некогашниот тренер на Барселона, Кике Сетиен, се уште го нема добиено обештетувањето кое поранешниот клуб му го должи.

Сетиен беше отпуштен по очајниот резултат кој Барселона го оствари во Лигата на шампиони против Баерн Минхен, каде беа поразени со 8:2.

Не, Барселона се уште не ме исплатила, се уште чекам да ме исплатат“, кратко и јасно порача Сетиен.

Сетиен ја водеше Барселона на вкупно 25 натпревари, на кои забележа 16 победи, четири нерешени и пет порази.

Барселона се обврза да му исплати неколку милиони, но веројатно ситуацијата со Ковид19 кризата им направи проблем, па веројатно наскоро Сетиен ќе биде исплатен.