Тешка сообраќајна несреќа се случи вечерва во скопска Автокоманда во непосредна близна на студентскиотм дом „Стив Наумов“,пренесува Република.мк Во сообраќајката учествуваа два автомобила марки „Опел“ и „Волкфаген“, како и автобус на ЈСП. Поради незгодата сообраќајот на булеварот се одвива отежнато.