Популарната српска пејачка и ѕвезда од реалното шоу „Задруга“, Луна Џогани, вечерва се венча со нејзиното долгогодишно момче Марко Миљковиќ.

„Мојата љубов“, напиша Луна под фотографијата што ја сподели на „Инстаграм“.

Српските медиуми објавија и видео од запросувањето.

Сподели

Facebook Twitter Pinterest LinkedIn

The post Први фотографии: Луна Џогани кажа „ДА“ appeared first on Mastilo.mk.