По преземени мерки и дејствија од страна на полициски службеници, денеска пронајден е Д.И.(67) од Штип, за кој на 23.01.2021 во 10.30 часот во СВР-Штип, од страна на неговата сопруга А.И.(45) било пријавено дека се оддалечил од домот.